• Начало
        |
      • Новини
        |
      • Лудогорец вкара пет безответни гола на Хебър и е на финал за Sesame Купа на България (ВИДЕО)

img
      42
      02.05.2024
      Сподели:

Лудогорец Разград победи с 5:0 Хебър Пазарджик и с общ резултат 9:0 се класира на финал в турнира за Sesame Купа на България. Разградчани ще спорят с Ботев Пловдив за трофея на 15 май. Ивайло Чочев, Кайо Видал, Клод Гонзалвеш, Матиас Тисера и Ноа Сонко Сундберг бяха точни за "орлите".

Двубоят започна с удар на Георги Каракашев, който беше отразен с лекота от Серджио Падт.

В четвъртата минута Матиас Тисера бе изведен сам срещу Боян Загорски, но вратарят на Хебър изби с една ръка.

При последвалия корнер Лудогорец поведе в резултата, след като Ивайло Чочев се извиси над всички и с глава прати топката точно под горната греда за 0:1.

В 15-ата минута удар на Марк-Емилио Папазов попадна в ръцете на Падт. В ответната атака Тисера излезе сам срещу вратаря на Хебър и го преодоля, но вместо да стреля към опразнената врата, реши да финтира и Николай Николаев. Бранителят на домакините не се подведе и отне топката от аржентинеца.

В 22-рата минута Кайо Видал получи топката по левия фланг, влезе в наказателното поле, залъга двама защитници и с безкомпромисен удар към далечния ъгъл опъна мрежата на Загорски.

В 32-рата минута Сонко Сундберг можеше да си отбележи ефектен автогол в опит да изчисти топката, но късметът го покри.

Минута по-късно Георги Каракашев беше намерен в дъгата на наказателното поле. Последва силен удар под горната греда, който Падт изби в корнер с една ръка.

В 37-ата минута Загорски парира силен удар на Тисера в близкия ъгъл на вратата.

В последната минута на първото полувреме Клод Гонзалвеш получи топката фронтално срещу вратата и от около 20 метра я прати в горния ляв ъгъл за 0:3.

В 50-ата минута Хебър имаше шанс да върне един гол, но от удобна позиция Олексий Збун не успя да преодолее Падт.

Пет минути по-късно Лудогорец организира контраатака, видимо прибрал се по-назад в своята половина. Тодор Неделев намери Видал с дълго подаване, а последният веднага центрира по земя към Тисера, който не успя да насочи удара си във вратата.

В 66-ата минута Тисера разтресе горната греда.

В ответната атака влезлият като резерва Николас Пенев принуди резервния страж на Лудогорец - Дамян Христов, заменил Падт, да се намесва.  В 71-вата минута бомбен изстрел на Тисера беше избит в корнер от вратаря на Хебър.

В 73-ата минута Любослав Пенев пусна в игра младия страж Мартин Янков, който обаче две минути по-късно трябваше да вади топката от вратата си, след като Матиас Тисера бе изведен добре и успя да го преодолее за 0:4.

В последната минута на редовното време след центриране от корнер топката стигна до Ноа Сонко Сундберг на дъгата на наказателното поле и той със силен изстрел я прати в мрежата на Янков за 0:5.

ХЕБЪР - ЛУДОГОРЕЦ 0:5

0:1 Ивайло Чочев 5, 0:2 Кайо Видал 22, 0:3 Клод Гонзалвеш 44, 0:4 Матиас Тисера 75, 0:5 Ноа Сонко Сундберг 90

ХЕБЪР: 32. Боян Загорски (72 - 88. Мартин Янков) , 43. Жоао Сеско, 18. Иван Дишков, 13. Архан Исуф, 99. Георги Каракашев, 44. Николай Николаев (46 - 3. Богомил Божуркин), 75. Йоан Н'зи (46 - 10. Ангел Бастунов), 84. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев (61 - 9. Николас Пенев), 14. Олексий Збун (61 - 23. Сашо Лебанов), 17. Марк-Емилио Папазов

Треньор: Любослав Пенев

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт (60 - 67. Дамян Христов), 5. Георги Терзиев, 4. Диниш Алмейда, 26. Сонко Сундберг, 14. Дени Групер (60 - 3. Антон Недялков), 8. Клод Гонзалвеш, 18. Ивайло Чочев, 77. Кайо Видал (60 - 21. Рай Насименто), 88. Тодор Неделев (78 - 30. Педро Нареси), 90. Спас Делев, 10. Матиас Тисера (76 - 99. Руан Круз)

Треньор: Георги Дерменджиев