• Начало
        |
      • Новини
        |
      • Лудогорец е с единия крак на финал за Sesame Купа на България след убедителна победа над Хебър (ВИДЕО)

img
      img

img
      15
      24.04.2024
      Сподели:

Лудогорец Разград победи Хебър Пазарджик с 4:0 в първия полуфинален сблъсък между двата тима в турнира за Sesame Купа на България. С две попадения на Рик Джонатан и по едно на Диниш Алмейда и Спас Делев "орлите" взеха солидна преднина преди реванша на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик, който е на 2 май от 18:45ч.

Разградчани поведоха още в четвъртата минута, когато Антон Недялков намери Бернард Текпетей с дълго подаване на границата на наказателното поле, нападателят овладя и продължи надясно към Сон. Крайният бранител веднага центрира в пеналта, където защитник на Хебър не успя да изчисти добре топката и я прати на крака на Рик Джонатан, който с лекота я прати в мрежата от десетина метра.

Въпреки ранния гол домакините продължиха да атакуват масирано и в десетата минута Бърнард Текпетей също имаше възможност да обстрелва вратата на гостите. Той получи на границата на наказателното поле, нагласи топката на десния си крак и стреля, но Дебърлиев внимаваше и изби в ъглов удар.

В 21-ата минута „орлите” успяха да удвоят преднината си, а автор на второто попадение отново бе Рик Джонатан. Многоходовата атака на домакините бе започната от Бърнард Текпетей, който намери Квадво Дуа пред дъгата на наказателното поле. Той веднага видя вдясно от себе си Педро Нареси и комбинира с него. Топката бе върната към Дуа, който този път комбинира отляво с Пьотровски, халфът на „зелените” видя свободния Рик Джонатан, който с удар по диагонала реализира втория си гол в срещата.

Малко след второто попадение в срещата дойде и най-добрата възможност за Хебър в мача до този момент. Йоан Н'зи изведе по отличен начин Атанас Кабов отдясно, напредна и намери непокрития в наказателното поле Шейх Сенгор, който стреля, но не намери рамката на вратата.

Лудогорец отговори почти мигновено с опасна атака, на върха на която се оказа Якуб Пьотровски. Халфът на домакините излезе очи в очи с вратаря на гостите, но ударът му не се получи и мина покрай вратата.

Пет минути преди почивката Рик Джонатан направи впечатляваш рейд от близо петдесет метра по лявото крило преди да комбинира с Дуа, който  стреля силно, но Дебърлиев изби с крак.

Секунди след подновяването на играта след почивката Рик Джонатан бе много близо до своя хеттрик в срещата. Мощният му шут от дистанция обаче профуча над напречната греда.

Резултатът все пак стана 3:0 в полза на домакините в 55-ата минута, когато Диниш Алмейда се разписа с глава. След центриране от ъглов удар, Педро Нареси игра с глава и насочи топката във вратарското поле, където Алмейда бе заел добра позиция и стреля точно, за да направи резултата класически. Ситуацията бе дълги разглеждана с помощта на ВАР заради съмнения за засада на бранителя на „орлите”, но в крайна сметка голът е зачетен и домакините увеличиха преднината си.

Десет минути Групер проби отляво и центрира в наказателното поле, където Матис Тисера стреля, но прати топката в тялото на Дебърлиев. Топката обаче рикошира в Божидар Пенчев, а след това се оказа на пътя на Делев, който от няколко метра на празна врата нямаше как да сгреши за 4:0.

Лудогорец - Хебър 4:0

1:0 Рик Джонатан 4, 2:0 Рик Джонатан 21, 3:0 Диниш Алмейда 55, 4:0 Спас Делев 80

ЛУДОГОРЕЦ: 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков (46' - 14. Дени Групер), 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски (70' - 18. Ивайло Чочев), 7. Рик Джонатан (59' - 90. Спас Делев), 9. Квадво Дуа (70' - 10. Матиас Тисера), 17. Сон (59' - 5. Георги Терзиев), 26. Ноа Сонко Сундберг, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 88. Тодор Неделев

Треньор: Георги Дерменджиев

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско (61' - 99. Георги Каракашев), 33. Стефан Цонков, 21. Божидар Пенчев, 75. Йоан Н'зи (46' - 10. Ангел Бастунов), 13. Архан Исуф, 8. Красиан Колев (60' - 84. Стилиян Тисовски), 7. Георги Вълчев, 77. Октай Хамдиев (46' - 9. Николас Пенев), 11. Атанас Кабов, 29. Шейх Диаманка (45' - 14. Олексий Збун)

Треньор: Любослав Пенев